טבלת איתור ומיפוי רגשות, שבועית

(17טבלת הרגשות- שיעור שמיני

יש ללחוץ על הקישור שלמעלה כדי לקבל את הטבלא, אליה מתייחס הכתוב בשורות הבאות.
אחת מן הבעיות הגדולות של אדם שחפץ ללכת בדרך של הערת התודעה היא בעיית הרגשות. מה משמע? ובכן יש בתוכנו ממלכה שלמה וענקית, ממלכת הרגש, והיא מתנהגת אך לא מתנהלת. משפיעה אך לא מושפעת. פועלת אך לא מובנת. בקיצור, הרגשות פועלים באופן לא מבוקר, ובעיקר לא מודע. האדם לא מודע לכוח הכי חזק שבו, שעובד ומתופעל מתוך עצמו, ללא קשר לבעליו. הצו הראשון לאדם שחפץ להגיע לרמת התודעה שבו זה ליצור קשר עם רגשותיו.
והשלב הראשוני ביותר, זה לקבל מושג התחלתי מה קורה שם בכלל. אם שואלים אדם, איך אתה מרגיש, נקבל בעיקר: בסדר, לא בסדר. אך עולם הרגשות מורכב ומסועף, יש הרים, עמקים, כבישים, צמתים, ערים מרכזיות. הרגשות מצויים כל הזמן בתנועה, יש מאות רגשות פעילים בכל זמן נתון, במצבים שונים של הכנסות ויציאה, של התחזקות והחלשות, של אינטרקאציה כזאת או אחרת, עם רגשות אחרים וכו'. וכל זה קורה ללא מודעות. דבר ראשון עלינו לקבל מושג מה מה קורה שם: מהם הרגשות שבכלל קיימים באדם במצב נתון, ואחר כך מה מצב הרגשות הפעילים, האם האם במצב של יציאה מן הזירה או כניסה אליה.
כדי לקבל מושג התחלתי, יש למלא את הטבלא שלמעלה (ללחוץ על הקישור), יש למלא אותה כל יום ובסוף כל שבוע. והמטרה הראשונית, זה לקבל מושג עד כמה איננו יודעים מה קיים בנו. ולאט לאט, תוך כדי מילוי הטבלא למפות את הרגשות, להתחיל להכיר אותם ולהתיידד עימם. זו ההתחלה של כל מי שחפץ להגיע לעולם התודעה.
גבריאל

פורסם בקטגוריה אימון תודעתי, עבודה מעשית, רגשות, עם התגים , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *