על שינוי תודעתי

"ואף על פי שה- Master Game הוא "משחק" בטוח, אין הדבר עושה אותו לפופולרי. הוא עדיין "המשחק" התובעני מכולם, ובחברה שלנו רק מעטים הם "המשחקים". האדם בן זמננו המהופנט מזוהרם של "צעצועיו", יוצר קשר מזערי בלבד עם עולמו הפנימי, והוא משייך את עצמו לחלל החיצון ולא לחלל הפנימי. אלא שאת ה-Master Game "משחקים" אך ורק בעולם הפנימי, שהוא טריטוריה נרחבת ומורכבת שעליה ידוע לנו מעט מאד.
מטרת ה"משחק" היא התעוררות אמיתית, התפתחות מלאה של הכוחות החבויים באדם.
יכולים להתחיל ולשחק את ה"משחק" רק אנשים שתצפיותיהם על עצמם ועל זולתם הביאה אותם למסקנה מסויימת, והיא שמצב המודעות הרגיל של האדם, מצבו הער כביכול, איננו מצב המודעות הגבוה ביותר שאליו הוא מסוגל.
לאמיתו של דבר, מצב זה רחוק מן ההתעוררות הממשית עד כדי כך שאפשר לקרוא לו בעצם מצב של "סהרוריות"- של שינה ערה.
ברגע שהאדם מגיע למסקנה (או תובנה) זו, אין הוא מסוגל עוד לישון בנוחיות. תיאבון חדש מתעורר בקרבו, רעב להתעוררות האמיתית, למודעות המלאה. הוא מבין שהוא רואה, שומע, ויודע (בעיוות) רק חלק זעיר ממה שהיה יכול לראות, לשמוע ולדעת. שהוא חי בחדרון הדל והעלוב מבין חדרי משכנו הפנימי, ושהיה יכול להיכנס אל שאר החדרים, היפים והשופעים כל טוב, שחלונותיהם משקיפים אל הנצח והאינסוף"…
רוברט ס. דה-רופ בסיפרו: ה- Master Game
*                            *

"בחלק הראשון של חייו מחפש אדם את הדרך בא ילך…ובחלק השני…אם בר- מזל הוא, ומצא, יתחיל ללכת בה…ותפקידו יהיה אז להיות הדרך…הדרך אל עצמו ואל החופש"….(זן)

"הקשב ללב שלך, נוע לפי הלב שלך…למרות, אך גם מודע לסיכונים…ואז תגיע אל הכל…מצב של פשטות מושלמת שגם מחירה הוא – לא פחות מהכל…"(זן).
*                                              *

" לא נוכל לפתור בעיות באמצעות אותה צורת חשיבה (רמת תודעה) שבה השתמשנו כשיצרנו אותן." (אלברט איינשטיין).
*                                             *
"האדם נולד חופשי אך בכל מקום כבול הוא באזיקים" (אפלטון).
*                                     *
…"יש נהר (תודעה) הזורם עתה במהירות רבה. הוא כל כך גדול ומהיר שישנם כאלה הפוחדים וינסו להאחז בגדה. הם ירגישו שהם נקרעים לחתיכות ויסבלו במידה רבה. דעו כי לנהר יש את ייעודו. הזקנים אומרים כי עלינו לעזוב את הגדה ולדחוף את עצמנו למרכז הנהר – לשמור את עינינו פקוחות וראשינו מעל למים. ואנו אומרים- ראו מי נמצא שם איתכם, בכדי לחגוג זמן מיוחד זה בהיסטוריה. אין לקחת שום דבר באופן אישי – בטח לא את עצמנו, כי ברגע שכן נעשה זאת- ההתפתחות והמסע הרוחני שלנו ייעצרו"
זיקני שבט ההופי, שנת 2000.

*                                     *

"כשמישהו הצליח ליצור את גן העדן החדש שלו…את הכוחות לכך הוא שאב… מהגהינום הפרטי שלו" (סוקרטס).

פורסם בקטגוריה עבודה לפיתוח והקצת התודעה, עם התגים , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>