דיאלוג סוקרטי וקורס להרחבת המודעות

"אינך יכול להיעשות לבן אדם מודע – באופן לא מודע….."
ג.ר.
***
שני דברים עיקריים חסרים בעולמנו ובחיינו; מודעות ודיאלוג של אמת.
אחד הדברים שהכי מפריעים לכך היא המשוכנעות שעצם זה שמוחנו פועל זה אומר שאנו קולטים את שקורה, ועצם זה שאנו מדברים, אומר שאנו משוחחים (מתקשרים, יוצרים תקשורת).
גבריאל רעם ראה צורך לעצב מודולות כדי להכניס לעולם ההדרכה וההשתלמויות, שתי מודולות; האחת להעצמת המודעות העצמית, והשניה להעצמת המודעות התקשורתית.
לשם העצמת המודעות העצמית הוא פיתח ועיצב קורס שנקרא: ''הרחבת המודעות''. קורס בן 15 מפגשים. ולשם העצמת המודעות התקשורתית – הוא עיצב את הפורמט של קבוצת הדיאלוג הסוקרטי תודעתי.
למתעניינים, נא לפנות למייל: center.ct@gmail.com
מסלול א':
א. קורס להעצמת המודעות העצמית. .
אנשים רבים מנסים לשפר, לקדם ולתקן את חייהם על ידי השקעת מאמצים בתחום בו הם מתמצאים ממילא; בתחום הגלוי. אך רוב מה שתקוע מצוי בתחום הסמוי. תחום שנותר סמוי במידה רבה, בגלל חוסר רצונו של האדם ליצור דיסונאס אמוציונלי.
רק אם אדם יהיה מודע למה שאינו מודע יוכל לזהות מה בו לא מפותח או לא מתקדם,  אותוקע אותו. ולשם כך עליו לעבור  קורס להעצמת המודעות העצמית שמביא אותו לכדי יכולת לקלוט את החלקים הסמויים במציאות: מה שלא נאמר, מה שמודחק, מה שמוסתר, מה שמטושטש על ידי מוסכמות וסטריאוטיפים ובורות. על ידי הדחקות, הכחשות והולכת שולל עצמית.

——————————————————————-
   
מסלול ב´:
ב. קבוצת דיאלוג סוקרטי תודעתי
בקבוצה מבנה מאוד ברור ומגובש שמאחד הקניית מודעות עצמית ותקשורתית, יחד עם מיומנויות שיחתיות ודיאלוגיות, יחד עם יכולות להעניק תמיכה ואנושיות לזולת בקבוצה.
מסגרת הקבוצה תשמש כגוף תומך פעיל. ואילו המנחה אמור להוביל חדירה לממדים הפחות מודעים של ההצגה העצמית והתקשורת.
ההנחיה עם של מאמנים מיומנים בתחום האימון התודעתי היחידני. כמו גם באימון תודעתי בקבוצות בשיטת ´דינמיקה קבוצתית תודעתית´.
המפגשים בתשלום.150ש"ח למפגש.

גבריאל רעם רכש מוניטין כמומחה לתקשורת לא מילולית וכמחברם של כמה ספרים חשובים בתחום זה. כמו כן הוא מחברם של מסות, מאמרים ודעות בתחומים פילוסופיים ואקסיסטנציאליים. מורה ומנחה קבוצות מודעות על בסיס הדרך הרביעית. מחבר הספרים "גברים ונשים מעבר למלים" ו"אמנות השיחה". ספרו האחרון "אאוטסיידרים ומורדים´´, יצא בשנת 2006 בהוצאת ידיעות אחרונות.

על מודעות  (הקורס)?
אנשים חושבים שהבעיות שלהם נגרמות בגלל שלא עשו דבר מה, או עשו דבר מה שלא היו אמורים לעשות. אך כל שאדם עושה או לא עושה מוכתב על ידי רמת המודעות שלו. אנחנו חיים היטב או גרוע לא בהתאם למעשים שלנו אלא בהתאם לרמת המודעות שלנו. אדם מודע יראה דברים לא מודע לא ישים לב אליהם אך דווקא הם יכולים להיות אבן הנגף של חייו. תמיד זה שאיננו מודעים לו הוא שמכשיל אותנו בסופו של דבר.
אנו מתעקשים לחפש את הכסף שאבד (את תחושת ההגשמה העצמית שלנו) תחת הפנס של מה שאנו כבר יודעים, אך הוא הלך לאיבוד בחושך, בתחומים בהם אין לנו מודעות.
מטרת הקורס ומפגשי הדיאלוג התודעתי –  להרחיב את תחום המודעות של היחיד, כדי לראות ולדעת מה מכשיל אותו, למה אינו שם לב, מה הוא מדחיק, מה הוא מכחיש.
מודעות היא כמו כושר גופני, בדרך כלל היא רפויה וחסרת מעוף, עומק ויכולת לתפוס את מה שלא נופל בבינוניות שלה. מודעות רחבה ומפותחת היא מסימניו של אדם שעבד על עצמו בחלקים שעדיין אין לו, בניגוד לאדם שהביא למצוינות את החלקים שכבר יש בו (מיומנויות מנטאליות שונות).
צמיחה אמיתית היא לא בפיתוח של מה שקיים בנו ויכול לתפקד יותר טוב, אלא בהקצה של כישורים רדומים.
אדם מודע הוא אדם ער למציאות הסמויה בחיים בבני אדם. ובהיותו ער לה, יש לו יכולת לשנות את הבלאנס התקוע של מה שהביא אותו הלום.
מודעות מועצמת מאפשרת קליטה של רבדים שהיו סמויים עד כה מטווח קליטתו של האדם – השפעות רגשיות סמויות, מעגלי התנהגות שאין מהם מוצא, השמטות והחלמה שלא נאמר, מה שמודחק, מה שמוסתר, מה שמטושטש על ידי מוסכמות וסטריאוטיפים ובורות.
—————————————–
על הדיאלוג (מפגשים קבוצתייים):
עולמנו חסר הידברות, הקשבה והיכולת לאפשר ולהכיל את הזולת. וכל אלה יכולים לבוא לביטוי בשיחה. אך לא סתם שיחה, שיחה דיאלוגית.  אנו משוחחים רבות, אך לא תמיד יוצרים דיאלוג. דיאלוג היא שיחה שבאה ממקום שרוצה להגיע לליבו ונפשו של הזולת ואכן מצליחה לעשות זאת. שיחה דיאלוגית היא שיחה של פתיחות נפשית ומפגש נפשי.
שיחה דיאלוגית היא הבעה של אותנטיות אישית מתוך ידיעה כי זו תזכה לאמפטיה מצד המקשיבים.
שיחה דיאלוגית חייבת ליצור חלל מוגן המאפשר דינמיקה שיחתית זורמת. לשם כך נחוצים כללים ברורים ומנחה ברור, שיצור חלל מוגן ובטוח, בתוכו תוכל לשכון הדינמיקה השיחתית השבירה.
————————————————————————–
לינקים:
לספר, אמנוות השחה – http://simania.co.il/bookdetails.php?item_id=1355
———————–
למתעניינים או בקורס, או בקבוצת הדיאלוג, נא לפנות למייל: center.ct@gmail.com

פורסם בקטגוריה ראיון רדיו עם גבריאל רעם, 14.10.14 אודות סיפרו החדש: ''החיים, רשימות מן הגלות'', עם התגים , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>