מורה התודעה

13.10.2008


קלף מס.  5 בטארוט. קלף מורה התודעה.


מורה התודעה מייצג את השלב שבו המחפש הופך לחניך. המורה ילווה אותו עד לשלב שבו הוא יוכל לעמוד על הרגליים התודעתיים שלו.
מורה התודעה אמור לעורר תהליכי מודעות, בעזרתן חניך התודעה מצליח לעבור מן הכאוס של מערכת שבה הכוחות הנמוכים שולטים אל הגבוהים, למערכת בה התודעה עוברת להיות ליד ההגה, והיא מנהיגה את המערכת. כלומר המודעות אותה מקנה מורה התודעה תהפוך לאינטליגציה, לקול פנימי אצל החניך. ואז הוא יכול לקרוא את סימני הדרך, ומסוגלים לצעוד בצעדים גדולים ובטוחים יותר לכיוון ההתפתחות התודעתית שלו.
בקלף אנו רואים שני תלמידים, שכבר אינם צעירים, הם חייבים להגיע לדרך לאחר חיפוש, לאחר אכזבות, נואשות חייבת להיות בוערת בהם.
המורה יושב על הדום שעליו מצויירים שני מפתחות, שמראים שהסודות של מה הוא יודע נעולים היטב, והוא לא יזרוק פנינים לחזירים, כלומר לי יראה את החוכמה שלו לאנשים לא ראויים. הם צריכים לבוא בגישה הנכונה (פתיחות בעיקר) כדי לפתוח את התיבה של סודות החוכמה עליהם יושב מורה התודעה.
הוא יושב, לא עומד, מה שמשדר שגישתנו לתלמידים פסיבית, הוא ממתין לאותו הנכון כדי להעביר את מה שהוא יודע ולהנחות.
המיקום של רגליו במקום של ראשי תלמידיו, מה שמראה שעולמו מתחיל במקום שהתודעה של התלמידים מסתיימת. הוא מצוי ברמת תודעה גבוהה.
גלימתו אדומה, כלומר מבחוץ הוא יכול להראות תקיף וחזק, אך מתחת לגלימה מציצים שרוולים לבנים שמראים שמתחת לחזות החיצונית הוא עטוי במעטה של נייטרליות ונקיון פנימי.
ידיו מורמות כדי להפעיל ולהוציא לפועל את שטמון בו, יד ימין המייצגת את השכל פתוחה ובאה לקבל את שאלות התלמידים ולהעניק. יד שמאל שמייצגת את הרגש אוחזת בשרביט שיכול גם להראות את הדרך וגם להלקות כשהתלמיד משתמש בפתיחות שלו כדי לצרוך אותו ולא כדי לעבוד על עצמו.
הוא מצוי בין שני עמודים: כמו העמודים שניצבים במקדש שבנה שלמה המלך: בועז ויכין. לפי הקבלה, יכין, העמוד הימני, מייצג חוכמה, חסד ונצח. ואילו העמוד השמאלי, בועז, מייצג בינה, גבורה והוד.
על ראשו כתר מזהב שמראה שרמת התודעה שלו מגובשת ומלכותית.
מספר הקלף 5, זהו קלף האמצע בין תשעת המספרים הבסיסיים, זה הקלף שמתחיל את תהליך החיים, לאחר ארבע חודשים שבהם הכל סטאטי, משהו מתחיל להסתובב בפנים.  כמו ההריון שנמשך תשעה חודשים ובחודש החמישי מתחיל תהליך החיים בעובר, עד אז הוא צמח ומן החודש החמישי יש בו נפש והוא מתחיל לחיות. כך גם התלמידים, מן הרגע שהם פוגשים את המורה, הם עוברים בתהליך האינקובציה התודעתית לשלב שהתודעה מתחילה לחיות בהם. בתוך תשעת החודשים, הם אמורים להיוולד מחדש, ברמת התודעה.

פורסם בקטגוריה מורה התודעה ולוחמה, עם התגים , , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *