חוק האוקטאבות,

20.04.2008


חוק האוקטאבות הינו חוק חשוב דרכו ניתן להבין תהליכים של הוצאת משהו מן הכוח אל הפועל, כשהתהליך הינו ראשוני ועדיין רחוק מלהיות אוטומטי. חוק האוקטאבות עוסק בדרך שמשהו צריך לעבור משלב הרעיון עד לשלב המימוש המלא. חוק האוקטאבות אומר שבכל תהליך ישנן שתי נקודות חולשה שבהן התהליך יכול להתקפל ולחזור לנקודת ההתחלה, אחת סמוך להתחלה ואחת לפני הסוף. שתי הנקודות הללו נקראות שוקים.
אם בנקודות השוק אין כוח שבא לתת תנופה נוספת לדינאמיקה של התהליך, הוא יקרוס לאחור.
באוקטאבה ישנם שבעה צלילים כשהצליל השמיני הוא הצליל הראשון, מועשר בששת הצלילים שבדרך.
כלומר: דו רה, שוק, מי פה סו, שוק, לה סי ושוב דו.
ונתחיל בדוגמא: אדם רוצה להשלים עם מישהו במשפחה, שעבר בניהם חתול שחור, הדו יהיה , אני צריך להרים לו טלפון, וה- רה יהיה שאני שולף את המספר ולוקח את המכשיר וכבר הולך להתקשר אליו . אך עדיין אין חיוג אליו, (מי), כדי לחייג אליו צריך לעבור את נקודת השוק. אם אתה לא נותן לעצמך כוח נוסף באותו הרגע , זה חוזר חזרה ויוצר מעגל. זה דומה לאבן שאני זורק לגובה של בניין ואם אין מי שיוציא את היד וייתן לה דחיפה למעלה, אז היא תגיע לשיא שלה ותתחיל לרדת חזרה. כוח המשיכה במקרה הזה הוא: הרגל, נוחות, עצלות, פחד מה הוא יגיד, כל הדברים האלה. בנקודה הזאת, כדי שלא יחזור חזרה ויפול לדו, נכנס דבר נוסף: מודעות או כוח רצון
מודעות = אני אומר לעצמי שאם אני לא מרים לו טלפון יקרה משהו מאוד לא טוב, ועל כן אני חייב להרים טלפון. אתה מכריח עצמך או מסביר לעצמך את הנחיצות של הרמת טלפון, ההסבר הזה היא כניסתה של המודעות. המודעות משמשת ככוח נגד לכוח המשיכה הראשוני, של לא לעשות זאת, והמשיכה לא לעשות זאת היא חזקה מאוד, אך ברגע שאתה מקבל שוק של מודעות או כוח רצון אז זה חוזר חזרה ומתיישר, ואז אתה מקבל ספיראלה,
מהנפש למעלה יש שתי נקודות שוק:
1. סקס
2. רגשות,
(תיקון: החץ התחתון צריך להיות הרבה יותר נמוך, באזור החלציים ממש, צריך להיות שתי נקודות מתחת לטבור, ואז נקודת השוק, החץ השני במקום)
(
אם הסקס והרגשות לא מקבלים מודעות,אם הסקס נטול מודעות, לנפש אין יכולת להמריא מעבר לקו האגן, היא מנסה להגיע אבל היא נבלמת.
בהמשך ,לאחר שהרמת טלפון פעם אחת, מגיע השלב של לשמור על קשר, וזה כבר השוק השני, השוק הרגשי, ואם בשוק הראשון הפעלת כוח רצון, כאן אתה צריך להפעיל מודעות ולהיפך. אם בפעם הראשונה הייתה מודעות בשוק השני אז עכשיו אתה צריך כוח רצון.
סך הכל דברים מתקדמים קדימה על ידי 2 אלמנטים:
חכמה ואנרגיה.
חכמה = מודעות
אנרגיה = כוח רצון.

מודעות – אתה מבין למה אתה צריך להרים טלפון.
כוח רצון אתה לא צריך להבין – אתה צריך, מוטיבציה.

כוח רצון = בא מהבטן
מודעות = בא מהראש.
אפשר להגיד כי בראש יש מאגר של מודעות, ובבטן יש מאגר של כוח רצון. וצריך לשאוב את זה משם עבור נקודות השוק.
המין האנושי צריך לייצר תודעה שתשמש כוח שוק שיאפשר את המעבר של אנרגיה מלמטה כלפי מעלה.
אבל אין די בתודעה אם אינה מלווה במוטיבציה, אם אתה מתחיל תהליך תודעתי ואין לך מספיק כוח להשלים, אותו הוא גורם לך יותר נזק מתועלת. כמו אדם שהתחיל דיאטה בגלל מודעות, אבל אם אין לו כוח רצון הוא ייפול בשוק השני, וישמין יותר מאשר קודם…
אם אתה מכניס מודעות למערכת אבל אתה לא שומר לא להיכנס למעורבות אישית , המודעות הזאת רק תעצים את המעורבות האישית. אם אתה נופל מן השוק השני אתה נופל למעורבות אישית ענקית,, כי במקום לחזור למעורבות קטנה של דו-רה אתה נכנס למעורבות אישית ענקית של 5-6 תווים ואז הקריסה הרבה יותר גדולה. אם אין לך מספיק כוח רצון לסיים את התהליך, אל תיכנס לתוכו, כי אז כל הקשיים שהיו לך קודם יתעצמו עוד יותר. אנשים בעלי מודעות נמוכה ובלי כוח רצון או אנשים עם כוח רצון אבל בלי מודעות, לא מגיעים לכלום בחיים כי הם חוזרים חזרה לאפס של עצמם.
הסכנה הכי גדולה זה המחזוריות, דברים שממחזרים את עצמם והמין האנושי כלוא בתוכו. הכלא הראשון הוא כלא המין והכלא השני הוא כלא הרגשות.
אם אתה לא מצליח להכניס מודעות למין ולהבין את המיניות של עצמך היא תכלא אותך. אותו דבר לגבי הרגשות. המין הוא הכלא הראשון, רגשות הן הכלא השני. בשניהם מעורבות יתר, וחוסר מודעות יוצרים כלא.
אנחנו נמצאים בלופ או תחתון שזה הלופ המיני, או עליון שזה הלופ הרגשי. הדרך לצאת מזה זה ע"י מודעות ואינטליגנציה.
מודעות ואינטליגנציה זה "הצופה".
כדי לצאת מלופ אדם צריך נקודת מבט יוצאת דופן, פתאום אתה רואה את הדברים אחרת וזה מחלץ אותך מהבועה ומן הלופ שבו אתה נמצא. אך בלי כוח רצון נופלים כל הדרך אחורה ואז הקריסה גדולה עוד יותר.
מי שמכניס מודעות למערכת ולא מסוגל לגייס כוח רצון כדי להביא את עצמו לרמה של המודעות – יכול להגיע לקריסה שקשה יהיה לצאת ממנה.
***
 

פורסם בקטגוריה מונחים ומושגים, עם התגים , , , , , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *