מודל המשולשים

משולש הוא מבנה עליון מבחינה זאת שהוא מבנה בסיס, הוא כולל בתוכו את הכל. שלושת המרכיבים: פלוס, מינוס וניטראליות, שלושת אלה הם המרכיבים של כל קונסטרוקציה אורגנית.

המצב ששוחר התודעה שואף אליו הוא משולש שיש לו שני קודקודים עם עצימות גבוהה, וקודקוד אחד עם עצימות נמוכה. 
א. אנרגיות גבוהות,
ב. מצב תודעה גבוה
ג. רגשות בווליום נמוך.

 

1.      המשולש הגבוה
זהו המצב ששוחר התודעה אמור לרצות להגיע אליו. 

במשולש הגבוה, צריך ניהול רגשות  השקטה וריסון של הרגשות, ואז במקום לחיות את החיים דרך הרגשות לנסות לחיות אותם דרך הבנה פרשנית, דרך חוכמה . וכשעוסקים יותר בהבנה של מה שקורה במקום חוויה רגשית וצרכנית של מה שקורה, אפשר להגיד שלאדם יש מצב תודעה גבוה. כלומר הוא הצליח להעביר את מרכז הכובד שלו מן הפסיכולוגיה שלו (הרגשות)  לתודעה. מצב תוד' גבוה (=) זה מיזוג בין היכולת, מצד אחד להכיל, להבשיל ידיעה, לקלוט משהו באופן אינטואיטיבי (האונה הימנית של המח). ובין היכולת, מצד שני, לפצח חידות, לא ללכת שולל אחרי זיופים, להיות מודע, לתת פרשנות, פעימה שנייה, פעימה שלישית (האונה השמאלית של המח). למעשה במצב תודעה גבוה האונה השמאלית והימנית עובדות בסינרגיה דינמית (שני שליש אונה ימנית, שליש אונה שמאלית).
ואז כשהרגשות שקטים, והתודעה מתחילה להתעורר, מתחילות להגיע אנרגיות גבוהות.

כלומר, במשולש הגבוה  מגיעים לחלק הנייטרלי של התודעה הגבוהה, רק לאחר שהרגשות שקטים. ומגיעים לאנרגיות גבוהות רק כשמצב התודעה גבוה. כלומר, המינוס  (-) מוביל לנייטרלי (=), וזה מאפשר טעינה חיובית (+) למערכת.
או בגישה אחרת, כשהרגשות שקטים זה מעלה את מצב התודעה ואז, כששני אלה יציבים- מקבלים אנרגיה גבוהה.

שוחר התודעה אמור לעבוד על הרגשות שלו מאוד חזק, להשקיט אותם  ואם הוא מצליח (על ידי רגשות שקטים) להגיע למצב של חוסר הזדהות עם 'טוב לי –לא טוב לי' –  התודעה מתחילה להיות שקטה והיא נכנסת לפעילות. פעילות יתר של הרגשות משתקת אותה, היא חייבת צלילות כדי להתחיל ולעבוד. ואז, כשהתודעה פעילה ויציבה – מתחילה להגיע אנרגיה.  התנועה היא כלפי מעלה ונגד כיוון השעון. – מן הרגשות לכיוון התודעה, ואז זה משתבלל פנימה, למטה ושמאלה עם האנרגיה שנכנסת לתוך המערכת דרך התודעה, בתנועה צנטריפטלית.
אם אדם לא עובד על עצמו, דהיינו, לא מרסן את  רמת הדם (היצר) ורמת הרגש (על רגשותיו)- הוא לא יכול להגיע למצב תודעה גבוה.
(וכאמור, אדם לא יכול לעבוד על עצמו מתוך עצמו, כי הוא תמיד כבול על ידי המוטיבציה העכשווית שלו, שבדרך כלל מתקפלת מול חוסר הרצון לצאת כנגד המצב הרגשי והייצרי הקיים. לכן הוא צריך מורה תודעה שמלמד ודורש מתלמידיו לרסן את רגשותיהם הסוערים, על ידי עבודת מודעת).

במשולש הגבוה: פלוס = אנרגיות הגבוהות
                      נייטרלי = מצב תודעה גבוה
                      מינוס = רגשות לא מעורבים

הסבר: הרגשות אמורים להיות שליליים,  במצב של קליטה והפנמה זהו קוטב יינג. מצב תודעה גבוהה צופה מלמעלה ומנווט ועל כן הוא נייטרלי. והאנרגיות הגבוהות הן בפלוס, הן יאנגיות, הן מטעינות את כל המערכת. יש בעצם 'להט משחקי' בין מצב רגשות שקטים לאנרגיות גבוהות- זה הזכר וזה הנקבה. כשהמודעות הגבוהה משמשת כלשון מאזניים מאזנת.

2.      המשולש המעוות, זהו בעצם סוג של מוטציה. המשולש הזה מורכב מאנרגיות חזקות, מצב תודעה נמוך ומצב רגשי פרוע.

 


כאן כל הקטבים הופכים לזכריים. הרגשות הופכים מנקביים לזכריים, חמים, פרועים, חסרי שליטה, או במצב של ריגוש יתר, או של מעורבות אישית, עלבון ועד דיכאון. המודעות מאבדת הצד הנקבי, היינגי, זה של האונה הימנית וכך הופכת מנייטרלית לאנליטית, חודרנית, מפצחת. והאנרגיות נותרות חיוביות, אך מזוהמות על ידי הרגשות החמים.
איך זה יכול לקרות? זה קורה כשאדם נחשף לאדם  עם תודעה גבוהה, הוא לומד ממנו איך להיות מודע, אבל לוקח רק את האספקט הזכרי, החודרני המפצח, את האספקט הנשי האינטואיטיבי, המכיל – אי אפשר להעביר ממורה התודעה אל שוחר התודעה. הצד הנקבי של התודעה מתפתח רק במערכת עם המשולש נכון. ואם הוא לוקח רק את האספקט הזכרי של התודעה, אזי תודעתו הופכת לקשה, קרה, חסרת רחמים. ועל כן כאן היא בסימן פלוס.
ומה עם האנרגיות? ובכן כאן יש משהו מתעתע, הרגשות החמים מתחזים לאנרגיות גבוהות, אך הם חמים ומהירים, ועל כן בסימן פלוס.
זהו מצב של אדם שיש לו מודעות גבוהה מן המצוי, אך היות ולא עבד  במקביל על האגו, ועל מודעות (פרשנות והפקת ידיעה, ויצירת צופה לא מעורב) – ורק משקיע מאמץ בעבודה של מודעות – הוא מגיע למצב שבו יש תערובת של מודעות גבוהה, עם אנרגיות חזקות כתוצאה מן הרגש חם והאגו הדומיננטי. השילוב של אגו לא מרוסן וצמא כוח, ושל מודעות על – יוצר גישה תוקפנית ולוחמנית של האדם כלפי אנשים אחרים המצויים במצב מודעות נמוך יותר, או שהאגו שלהם פחות חזק.
ואז הוא מתחיל לשאוב מהם אנרגיות רגשיות ובכך מגדיל את האגו שלו. זה יכול להסביר את תופעת הגורואים שמנצלים את הנוהים אחריהם.  הוא מופיע כלפי הנוהים אחריו לא רק כבעל מודעות על, אלא כאדם עוצמתי, אך האנרגיות שלו אינן גבוהות, הן חזקות, כי הן מיזוג של רגשות סוערים ומודעות חודרנית שיכולה לעשות רושם רב על אנשים עם דימוי עצמי נמוך ומודעות עצמית נמוכה.
אנשים עם משולש מעוות, הם אנשים שלא עבדו במקביל על האגו ועל המודעות העצמית, אלא עבדו על מודעות במקום לעבוד על האגו, במקום להפוך את הרגשות ממצב של טעינה חיובית + למצב של טעינה שלילית, הם נשארו עם טעינה חיובית ברמת הרגש, בעוד שהמודעות שלהם עלתה בעוצמה, אבל הפכה לבעלת טעינה חיובית אף היא. מה שיצר אצלם שתי טעינות זכריות. וזה מושך למערכת סוג של אנרגיה אדומה, כוחנית, מיזוג בין אנרגיה מינית לאנרגיה רגשית, שהיא אמנם עוצמתית, אבל נמוכה ברמה שלה. כך שבמשולש מעוות ישנן שלוש טעינות זכריות בעוד שבמשולש קונסטרוקטיבי, יש רק טעינה זכרית אחת, כהשטעינה הנייטרלית משתפת פעולה עם הטעינה הנקבית. וכך במשולש נכון, בגלל שיתוף הפעולה בין הווקטור הנייטרלי לשלילי, יש הכלה, חלל ואפשור, סוג של רחם שיכול להביא ללידה תודעתית.  בעוד שבמשולש לא נכון (התגבשות לא נכונה) יש שלושה שלישים של יאנג. שזה מצב כוחני ומסוכן.
בעלי המשולש המעוות משדרים אנרגיות חזקות , וזה נראה כאילו הם ברמה גבוהה, אך אנרגיות חזקות אינן אנרגיות גבוהות, למרות שקל להתבלבל ביניהן. הדרך לדעת את ההבדל, זה לברר ולנסות לחוש אם האדם הזה משרה תחושה של שקט נפשי או לא. אם זה נעדר, אז האנרגיות לא יכולות להיות גבוהות.
בעבודה נכונה, ככל שהרגשות שקטים – התודעה יותר ערה והאנרגיות יותר חזקות, במצב של משולש מעוות האדם הצליח להכריח את המערכת שלו להגיע למצב מודעות כלשהו בכוח, על ידי מאמץ כוחני. לא בגלל שהרגשות שקטים, אלא למרות שהרגשות לא שקטים.

אז המשולש המעוות מורכב מפלוס, פלוס ופלוס:  פלוס = אנרגיות גבוהות
                                                            פלוס = רגשות סוערים
                                                            פלוס = מודעות פעילה ואנליטית

המשולש המעוות הינו מערכת סגורה שמחפשת משולש ממוצע חלש, ללא אנרגיות, כדי להבקיע אותו ולגזול ממנו את מעט האנרגיה הרגשית שעוד יש בו. הוא נטען מאנרגיות אותן הוא מקבל מהתבטלות של אלה שהוא מצליח להשתלט עליהם.
וזאת בניגוד לאדם שעובד על המשולש הקוסמי, שם המרכיב הנייטרלי מחבר אותו לרמה שמעל, משם הוא מקבל כל הזמן אנרגיות טריות וגבוהות שמרעננות ומשדרגות את המערכת שלו כל הזמן. הוא לא צריך את האנרגיות משוחרי התודעה, כי יש לו די והותר משלו, נהפוך הוא, עבורו האנרגיות שלהם רק יכולות להוריד ברמה את האנרגיות הגבוהות שהוא עובד עליהן.
כלומר במשולש הגבוה יש טעינה אנרגטית מן הרמה שמעל, דרך המרכיב הנייטרלי, בעוד שבמשולש המעוות, הטעינה היא דרך הרגשות על ידי השתלטות על מערכת רגשית של אדם אחר.
כך שבמשולש המעוות האדם לא מחובר כלפי מעלה. אלא לצדדים, כי הוא זקוק לאנשים חלשים (בעלי משולש ממוצע) סביבו מהם יינוק אנרגיה על ידי הפגנה של מודעות שמפחידה אותם וגורמת להם להיפתח לפניו לגמרי. הוא עובד איתם דרך האדרה של עצמו והפחדה שלהם, ואז בשלב די מוקדם הם מוותרים ומעבירים לו את כל האנרגיות  הרגשיות שלהם.
                                                  

אדם מחובר שעובד על משולש קוסמי עם שלושה מרכיבים נפרדים, יכול ללמד ולהכשיר מאומנים שרוצים לשנות את המשולש שלהם מממוצע לגבוה, וכדי שזה יקרה עליו כל הזמן לדרוש מהתלמידים שלו במפגיע, לעבוד על הרגשות שלהם.
אך כאמור ישנם אנשים שמצליחים להעלות את רמת המודעות שלהם תוך כדי שהם מרמים בקשר לעבודה על האגו ועל הרגשות והיצרים. ונותנים להם להמשיך ולהתפרע. כשמונים אחוז משוחרי התודעה עוזבים עבודה תודעתית מסודרת אם הם לא מצליחים לעבוד על הרגשות, אך בסביבות עשרים אחוז מצליחים איכשהו לשרוד, עם רגשות לוהטים ומודעות הולכת ומשתפרת. ואז כשהם חשים שיש להם מספיק כוח של מודעות, הם עוזבים ומחפשים לצוד אנשים חלשים, כדי למצוץ מהם אנרגיות רגשיות.
הרווח שלהם  זה האנרגיות שמחזקות את האגו שלהם. כלומר אם הוא לא עובד על עצמו והוא לא עוזב, הסיבה היחידה שהוא יישאר זה בגלל שהוא משכלל את רמת המודעות שלו. ואז ברגע שיש לו מספיק כוח מודע, הוא עוזב ואז הוא פצצה מהלכת. אסון אקולוגי, כי יש מחפשי דרך  שלא יודעים להבחין בין מורה אמיתי למורה שאינו אמיתי, הם מרגישים את כוח המודעות שלו והם הולכים שבי.
עד כאן לגבי שני משולשים קיצונים, אך רוב בני האדם חיים עם משולש ממוצע.

 

3.      המשולש הממוצע: במשולש הזה ישנם שני יסודות בלבד, חיובי ושלילי, שניים חיוביים ואחד שלילי. 


אצל האדם הממוצע, אלו המחשבות שלו (רמת התודעה לא פעילה אצלו) שטעונות טעינה זיכרית, יאנג. הרגשות סוערים, לכן הם גם יאנג, רק האנרגיות נמוכות, יינג.

כך שבמשולש המודע יש לנו איזון בין שלושת המרכיבים, שלילי, נייטרלי וחיובי. במשולש המעוות יש לנו שלושה זכריים. ובמשולש הממוצע שניים זכריים ואחד נקבי. והמשולש המעוות מחפש את הממוצע כדי לאנוס אותו דרך החולשה האנרגטית, ולגזול ממנו את מעט האנרגיה הרגשית שעוד יש לו.

המשולש הממוצע נמצא בלופ, הוא תקוע בחשיבה מחזורית ומקוטעת, ורגשות הנתונה בטראומה או בהתרגשות -היפר רגשי. כל זה גוזל הרבה אנרגיה, וכך האדם לא מסוגל לעשות כלום כי כל הזמן הוא מצוי בחוסר אנרגטי ובהיי רגשי. וההיי הרגשית יכול להיות גם משבר וגם התרגשות, שניהם גורמים לו להיי רגשי.   הדרך היחידה לצאת מהמעגל הסגור הזה, היא להתחבר, כאמור למעלה, למורה תודעה, שיהפוך את הטעינה של הרגשות לשלילית. את הטעינה של האנרגיות ממינוס לפלוס (על ידי כך שיטען אותו באנרגיה טריה וגבוהה). ויהפוך את האנרגיה החשיבתית הזכרית והמקוטעת לאנרגיה תודעתית נייטרלית.

אך אוי לו אם במקום זה הוא פוגש אדם עם משולש מעוות, כי אז הוא הופך לקורבן לערפד שמוצץ את רגשותיו, ומצמק את הדימוי העצמי שלו.
***

גבריאל רעם, 16.6.09

פורסם בקטגוריה מודלים מתחום התודעה, עם התגים , , , , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>