התפתחות אישית במחיר האהבה (והידידות)

כשאדם מתחיל דרך של עבודה עצמית להתפתחות אישית – של המהות ולא של הפרסונה החברתית – הוא מיד מתחיל להיתקל במספר קשיים, ורובם ככולם קשורים לאנשים שמקיפים אותו שלא עלו על דרך של עבודה עצמית.
והמדובר על ידידים, ועל אהבות.
למשל אהבות; הוא מתאהב, והנה קורה דבר קשה, בניגוד לפעם, שאז רק הכימיה או העדרה (או משחקי כוח) שיחק(ו) תפקיד, פה פתאום הוא מגלה כי הבעיה העיקרית אינה אהבה אלא התפתחות אישית, דהיינו, הדרך שהוא/י עבר/ה, בעבודה עצמית פנימית, ושהזולת לא עבר. וכשעל כף אחת מונחת אהבה ועל הכף השנייה התפתחות אישית – הוא לפתע מוצא עצמו יותר מעוניין ורואה כיותר חשוב, את הרמה האישית אליה לא הגיעה הפרטנרית (או הפרטנר), ואת חוסר השליטה שלו/ה בחייה וברגשותיה.
ומול זה, עניין האהבה עצמו – מתגמד משהו, ליד הרמה האישית של האדם אותו הוא/היא – אוהבים.
דווקא דרך האהבה מגלים את האדם בו מתאהבים, ותוך כדי גילוי האדם שנפרש לעינינו, מגלים את הבדלי הרמות של מה שחי בפנים, ואז נוכחים,  עד כמה האדם הזה שאוהבים, הוא חסר מודעות ושליטה בחייו שלו.
מתאהבים כמו פעם, כמו לפני ההתפתחות האישית, אך כשרואים ומבינים מיהו האדם שבו מתאהבים, ומה הרמה והגיל של חייו הפנימיים (גיל גן חובה בערך…) – מבינים,  בצער, שאולי מצאו פרטנר/ית לאהבה, אבל אלה פרטנר/ית שנותרו מאחור, מבחינה הרמה האישית של מה שחי בתוכם. ומה שחי בתוכם הוא אגו דומיננטי וילדותי ששולט בחייהם על ידי גחמות, תקוות ופחדים של ילד בן 4. וכך יוצר חיים לא יציבים שנשלטים על ידי רגשות פרועים המושלים דרך הקטבים העזים של 'טוב לי – רע לי'.
ובצער רב הם נוכחים שאי אפשר להם לחזור לגנון. כי כל הזמן הם רואים בעיני רנטגן את הבלגן הזה שחי בתוך זה/ו שבו/ה מתאהבים.
ובצער עוד יותר גדול הם מבינים שעליהם לשלם את מחיר בעבור ההתפתחות האישית שלהם, מחיר גבוה של אהבה לא ממומשת. זה מחיר כבד לכל אדם שמתחיל לפסוע בדרך התפתחות אישית ויוצר קשר (או ממשיך קשר) אמיתי ומהותי עם אדם שנותר מאחור.

 

In LED lamps, the working temperature of the electrolytic capacitor is the superposition of the ambient temperature, the temperature rise of the lamp, the Previously various types of lighting technology were and still being used in the warehouses and industrial settings when they needed high bay lights. The most common type of them consists of a high-pressure sodium , fluorescent, and metal halide led high bay light temperature rise of the power supply, and the temperature rise of the capacitor.

כל הכתוב כאן נכון וישים גם לגבי ידידים/ות. רק ברמה של אינטנסיביות וקריטיות פחותות משהו.

פורסם בקטגוריה אודות חיי התודעה, עם התגים , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *