על בלוטת האיצטרובל

13.10.2008

גירסה מדעית:

"A small, reddish gray, vascular, conical body of rudimentary glandular structure found in the brain and having no known function".
According to Funk & Wagnall's (Cheezy) Desk Dictionary:

בגוף האדם קיימות שבע בלוטות הפרשה פנימיות. על שש מהן ידוע למדע רבות, על השביעית, בלוטת האיצטרובל, ידוע מעט מאוד. בלוטת האיצטרובל נקראה 'העין השלישית' על ידי הקדמונים. היא נחשבה כבעלת כוחות מיסטיים. וזו אולי הסיבה מדוע הפילוסוף הצרפתי רנה דקארט החליט כי היא מושב הנשמה, או הדעת, או התודעה. רנה דקרט הוא הראשון שהתיחס אליה, הוא טען כי אמנם המוח חושב, אך למוח יש מעין רוח או נשמה, שאחראית לתפקודים הגבוהים של החשיבה, וזו נמצאת בבלוטת האיצטרובל.

בלוטה זו כוללת בתוכה מפה מלאה של השדה הויזואלי של העין, והיא ממלאה כמה תפקודים חשובים בחיי אדם.
מדענים במחלקה לפסיכיאטריה ובמעבדת המחקר של בלוטת האיצטרובל במרכז הרפואי סנט אליזבת שבבוסטון מדברים על ההורמון שמפרישה בלוטת האיצטורבל, מלתונין שמו, והוא ידוע בשם 'הורמון השינה'. מלטונין. כשיש אור הוא פחות משפיע, אך השפעתו מתגברת באור עמום, ובמיוחד בחושך. _(בדרך כלל בין שתיים לארבע בבוקר).
הבלוטה מפרישה מלטונין, והיא שולטת הריתמוס בין שינה לעירנות. בלוטת האיצטרובל שונה מיתר ששת הבלוטות היא מתווכת בין גירוי עצבי להפרשה הורמונלית. החושך מגרה את תאי העצב והם מפרישים נוראדרנלין לתאי הבלויה. מה שיוצר תהליכים שמביאים להפרשת המלטונין. אם חושפים את הרשתית לאור, מפחיתה את כמות יצור המלטונין. בלוטת האיצטרובל מתרגמת את שינויי האור והחוש לאותות עיצביים
כיום, בחוגי בריאות הוליסטים למיניהם גם נטען כי היא מאטה תהליכי הזדקנות (מחסום כנגד רדיקלים חופשיים), יכול להיות שמלטונין גם משפיע על עצירת גידולים סרטניים, ולחולות עם סרטן השד יש רמה נמוכה של מלטונין בדם. מלטונין גם מחזק את המערכת החיסונית. ועוד.
בלוטת האיצטרובל עוטה קלציום סביבה עם השנים מה שמוביל לירידה בייצור מלטונין. (מה שלדעת רבים מוביל להזדקנות). חוץ מהזדקנות אחד מן הגורמים שמעכבים את פעולת בלוטת האיצטרובל והפרשת מלטונין הוא סטרס.
חוץ מזה בבלוטת האיצטרובל קיים מרכז מגנטי שעוזר למשל לציפורים לנווט ולהגיע למקומות. מדענים סבורים כי כי בלוטת האיצטרובל היא מגנטו-רספטור, שמסוגל לאתר שדות מגנטיים (שינוי של השדה המגנטי סביב ראשם של ציפורים משנה את יכולת להתמצא.
בלוטת האיצטרובל גדולה אצל ילדים ומצטמקת החל מגיל 13 לערך.
הזוית המיסטית: למעשה, מתוך שבעת בלוטות ההפרשה הקיימות, היא הבלוטה היחידה שאינה פעילה כלל אצל מרבית בני האדם. אך מפעם לפעם מדווחים מקרים על על אנשים שלפתע החלו הבלוטות אצלהם לפעול. דהיינו הם התחילו ליצר כימיקל בשם סרוטונין (שיש לו יכולת לרכך ואף להמיס את עצמות הגולגולת…) . כשהיא מתחילה לפעול היא גורמת לכאב ראש חדים, סחרחורת, ארגיה מוגברת, אינטואיציה חזקה ויכולת לרפא באמצעות קרינה מכפות הידיים.
הגישה התודעתית מאמינה כי כי בלוטת האיצטרובל היא מעין זרע רוחני, וכשישנם תנאים מתאימים הוא מתעורר ומתחיל לצמוח. ואז הפוטנציאל התודעתי הטמון באדם (תשע עשיריות) יכול להיתפתח. ולפי גישה זו המופיעה בכמה וכמה כתבים, התעוררות זו של הזרע היא הלידה השניה שמדובר בה בין היתר בברית החדשה ובמקומות אחרים. בפעם הראשונה האדם נולד מאביו ואימו הארציים, הפעם השניה אינה מובטחת והיא מתרחשת מן האב והאדם הרוחניים. הביצית (או הזרע, אם המשל הוא צמח באדמה) מופרית על ידי זרעון חשמלי כלשהו, ואז הראש הופך לרחם, ואז הלידה מתרחשת לתוך העולם האנרגטי, רוחני ואז האדם נולד באמת, עד אז הוא רק נולד כדי להיוולד.

גירסה הוליסטית
מדענית בשם סרנה (Serena ) מצאה כי חוץ ממלטונין, הבלוטה גם מפרישה חומר בשם פינוליין (Pinoline), חומר זה כשהוא מתרכב עם חומרים אחרים, DMT' יכול להוביל לשינוי מצב התודעה. שני אלה, גם הפינוליין וגם ההרמליין שייכים לקבוצה של גורמי הלוצינציות. פינולין דומה לחומר להרמליין harmaline שהוא המרכיב הפעיל במשקה בשם אייאואסקה ayahuasca. משקה זה נמצא בשימוש אצל ילידים דרום אמריקנים כדי להקיץ ולשבח יכולות על חושיות, כמו קליירוויאנס, הילינג שאמאני, וקשר עם העולם הפסייקי. לדעתו, ארבע פעמים במשך הליילה כל אדם נכנס למצב של תודעה מועצמת. סרנה גם מצאה כי יש קשר בין רמת המלטונין המפורשת ובין היכולת להיכנס למצב תודעה זה.

**

Om Hail! the Light of the Ages!
Shining within your own mind!
Coming in from above
like the Righteous Thunderbolt of the Source!!!
O Holy, yet Mysterious Pineal!
Your secrets are Unfolding
like the Thousand Petaled Lotus
that you are!!!

(מקור אנונימי קדום)

פורסם בקטגוריה אודות חיי התודעה, עם התגים , , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *