להתעורר מן השינה

19.05.2008

"תמיד עלינו להיות במצב של הכנה, הכנה היא האמנות להישאר ער. אם אתה ער, יום אחד אתה עשוי לראות לתוך העולם האמיתי. אינך יכול לצפות להגיע לאותו עולם, אם אתה מתהלך כסהרורי בחלום. כמעט כל בני-האדם שרויים בתרדמה, אלא שאין הם יודעים זאת. אינך יכול להתעורר באמצעות קריאת ספרים המספרים לך שאתה ישן, אפילו אם מורה יאמר לך שהנך ישן, אתה עלול שלא להתעורר, אתה יכול להתעורר רק אם תרצה בכך, ולכן תתחיל לעבוד על עצמך כד לסלק את כל השטויות על מנת לגלות את טבעך, את מי ומה שהנך".
חמיד לראשד, מתוך 'המחסום האחרון', ראשד פילד, הוצאת פראג
***
"התהליך שאנחנו עשויים לכנותו התנוונות התודעה… מוצא הד סמלי במסורות הרוחניות השונות בסיפורים המיתולוגיים על 'הגירוש מגן עדן'… התנוונות התודעה מובילה בסופו של דבר לכך שהאינדיווידואל הנתון להשפעתה אינו מסוגל להבחין בה כלל, כלומר, אין הוא יודע כלל שהתרחש תהליך הכרוך באובדן, במוגבלות, או בכשל לפתח את מלוא הפוטנציאל שלו. ההתנוונות מובילה לכך שהתודעה נעשית עיוורת לעיוורונה ומוגבלת עד כדי כך שהיא מאמינה שהיא חופשייה. לפיכך, בתיאור מצבו הרגיל של האדם, מסורות המזרח משתמשות לעיתים קרובות באנלוגיה של האדם הישן – אנלוגיה המזמינה אותנו להרהר בכך שההבדל בין המצב הפוטנציאלי שלנו לבין מצבנו הנוכחי הוא גדול ממש כמו ההבדל בין מצב של ערות רגילה למצב של חלימה".
קלאודיו נראנחו.

פורסם בקטגוריה אודות חיי התודעה, בקצרה: ציטוטים., התעוררות תודעתית, עם התגים , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>