הביטוי של שלושת מצבי התודעה

13.05.2008

(החלק הראשון לקוח מתוך פגישה בין גבריאל למ. מתאריך 12.8.07 והחלק השני לקוח משיחת טלפון מתאריך 9.2.08)
חלק א: שלושה מצבי תודעה:
האדם יכול להיות בעצם בשלושה מצבים מבחינה תודעתית. ג', ב', ו-א'. א' זה דלוק תודעתית, ב' זה פסיכולוגיה רגילה, כלומר, האדם במצבו הרדום הרגיל, ג' זה מעורב רגשית. אפשר להגיד מרוגש גם.
כשהתודעה ערה ופעילה במכסימום, אין צורך בצופה. אני חושב שהדבר ברור. לא? הצופה הוא שגריר של אלף בבית, של ממלכת התודעה בממלכת הפסיכולוגיה. פה (ב-א') לא צריך צופה, כי הצופה הוא כבר מוטמע. את הצופה צריך במעברים- בין גימל לבית, ובין בית לאלף.. אם הצופה יודע לעבוד אז הוא יכול למנוע מבעדך לגלוש מ-א' ל-ב' ומ-ב' ל-ג'. עכשיו השאלה היא איך הצופה עוזר לך לעבור מ-ג' ל-ב' ומ-ב' ל-א'.

חלק ב: המשמעות האמיתית של להיות במצב ב'
הדיאגרמה הקודמת נכונה לגבי אנשים שלא עושים עבודה תודעתית. ברגע שהם עושים זאת ומכניסים צופה לעניין, אז אין מצב של ב', רק א' מועצם וג' מועצם. כי ברגע שלאדם יש מודעות, היא מעצימה דברים, מחדדת את צד האור או הצל ומטמיעה ברובד האמת.
מודעות אשר מעצימה את צד הצל גורמת ומעמיקה מעורבות רגשית- כלומר משקיעה את האדם במצב ג'.
מודעות אשר מעצימה את צד האור משחררת את האדם מהכלא הפסיכולוגי שלו, כלומר מעבירה אותו למצב א'.
כאשר אדם חי חיי תודעה ומודעות הוא יכול לנוע בין שני הקטבים- האור והצל, כלומר, מצבו התודעתי ינוע בין א' לג'.
מצב תודעה ב' קיים עבור אנשים שחיים במעורבות רגשית כדרך חיים, בלי מודעות. עבור אנשים שחיים חיי מודעות -ב' זה ג' מוסווה, וזהו הג' הכי גרוע!
בחיים רגילים ללא תודעה יש ב' או ג', בחיי תודעה יש ג' או א'- האדם יכול לנוע רק בתוך שני שליש אלה. אתה לא יכול להיות בשלושה שלישים בעת ובעונה אחת.

עצם צירוף הצופה למערכת של א' ב' וג', מבטל את ב'. ב' הוא מצב של חוסר מודעות שמתלווה לגימל. ברגע שיש מודעות אז זו או מודעות שמעצימה ידיעה והבנה ואז הוא עולה לאלף, או שזו מודעות שמופנית למעורבות ריגשית, ואז הספירלה שלה מתחזקת ואז הוא נופל לגימל ביתר שאת. דהיינו, וככל שלאדם יש יותר מודעות כך הוא יכול ליפול עמוק יותר לג' ולעלות גבוה יותר לא'.

 

פורסם בקטגוריה אודות התודעה, מודלים מתחום התודעה, עם התגים , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *