אבולוציה בת 7 שלבים לפי חוק האוקטאבה

מה היא בעצם אוקטאבה? האוקטאבה (Octavus -שמשמעותה שמונה בלטינית) היא מרווח מוזיקלי הרמוני ומושלם. האוקטאבה מציינת את המרווח בין שמונה תווים, כאשר הראשון והאחרון יהיו למעשה אותו התו.

אוקטאבה מתארת למעשה רצף התפתחותי, תהליך של גדילה. גודלו, מיקומו, ויכולותיו של נושא ההתייחסות בנקודת התחלה נתונה, מוכפלים בסופו של התהליך. פיתגורס הגדיר זאת באוקטאבה המוסיקלית: בין ה"דו" שמתחיל את האוקטאבה ובין ה"דו" שמסיים אותה יש הכפלה של עצמת התפוקה. שלבי ביניים באוקטאבה הינם הכרחיים ומגדירים את הצעדים הנחוצים בכדי להגיע לתוצאה הסופית שאינה אלא התחלתו של תהליך חדש המתחיל מנקודה גבוהה יותר.

הפיתגוראים סברו שהיקום כולו מבוסס על המספרים השלמים והיחסים ביניהם, ושאלה שולטים בכל תופעות הטבע החל מהרמוניות מוזיקליות ועד מסלול כוכבי-הלכת. הם האמינו שהבנת היחסים בין המספרים תחשוף את סודותיו של היקום. הסמל של החבורה היה הפנטגרם.

המשנה הפיתגורית היא תערובת של פילוסופיה קוסמית ומיסטיקה מספרית, שבה לכל דבר גשמי או רוחני, הותאם מספר טבעי מסוים. כהוכחה לתפיסתם שתופעות הטבע נשלטות בידי מספרים, הפיתגוראים הראו שיחסים מספריים הם אלה האחראים להרמוניות המוזיקליות. למשל- התכונות של מיתר של כינור. קיבוע נקודות שונות לאורך המיתר מאפשר הפקה של צלילים שונים. צלילים הרמוניים (כלומר צלילים שנשמעים "טוב" לאוזן) נוצרים רק בנקודות ספציפיות לאורך המיתר – נקודות המקיימות יחס של שבר פשוט עם אורך המיתר. קיבוע המיתר בנקודה שנמצאת בדיוק בחצי אורכו (כלומר ביחס של 1:2) תפיק צליל שיהיה גבוה באוקטאבה אחת וישמור על הרמוניה עם הצליל המקורי.

חוק האוקטאבה מוזכר גם בהקשר של הטבלה המחזורית של היסודות הכימיים. כימאי אנגלי בשם ניולנדס פיתח תיאוריה בשם חוק האוקטאבה. ניולנדס רשם את כל היסודות שהיו ידועים עד אז לפי מסה אטומית עולה. הוא שם לב, שתכונות כימיות חוזרות על עצמן כל שבעה יסודות, או כפולות של שבע, והציע את "חוק האוקטבות". ניולנדס החליף את השיטה למיון יסודות שהייתה נהוגה בתקופתו (לפי משפחות מבודדות) בשיטה טובה יותר (שהייתה מעין מערכה מחזורית) אך הוא זכה לביקורת קשה מעולם המדע ורעיונותיו נדחו, אך מתוך עבודתו צמחה ההבנה לגבי המחזוריות של היסודות הכימיים.

חוק האוקטאבה, מדבר על תהליך הלידה התודעתית. אולי מדויק יותר לכנות זאת- אבולוציה תודעתית.

הקונספט של החזרה הנצחית מדבר על כך שטעות לעולם חוזרת, ולא רק טעויות… הכול. החיים הם לופ בלתי נסבל, וזהו הכלא שבני האדם לא מצליחים להשתחרר ממנו. החיים מרדימים אותך, וזה הופך להיות בלתי אפשרי להשתחרר מהרגלים מסוימים, צורות חשיבה מסוימות, תבניות פעולה מקובעות. נדמה שאין אפשרות לנפץ את התבנית ולפגוש את החיים ואת המציאות כאדם חופשי. למעשה, הדרך היחידה לעשות זאת היא לזהות את המצב, וכך, מתוך המקום הזה, ללדת את עצמך מחדש- לידה תודעתית.

מדוע יש לבטא זאת בשבעת התווים שיוצרים אוקטאבה? ומדוע זה נקרא אוקטאבה (8) אם זה רק 7 תווים?

החיים שלנו מורכבים מאוקטאבה אחת גדולה. למשל האוקטאבה של ימי השבוע. שבוע אחר שבוע חוזרת אותה מנגינה. חוץ מזה, שבעת ימי השבוע הם גם שבעת הימים בהם נוצר העולם בסיפור הבריאה, כלומר, עוד בתנ"ך האבולוציה נחלקה ל-7 חלקים. דוגמא נוספת היא האוקטאבה של שבעת מרכזי האנרגיה בגוף- הצ'קרות.

במערכת האנרגטית של הגוף קיימת חלוקה ל 7 צ'קרות. הצ'קרות הן האמצעי דרכו אנו רוכשים מודעות. זוהי הדרך בה אנו חווים את החיים, תופשים את המציאות, מתייחסים אל עצמנו, לאחרים ולעולם. מערכת הצ'קרות הינה החיים עצמם. הצ'קרות מצויות לאורכו של ערוץ אנרגטי מרכזי בגוף (השושומנה), שדרכו מטפסת אנרגיית הקונדליני. כאשר אנרגיה זו עובדת עם מערכת הצ'קרות, היא יכולה לחבר אותנו לשפע של ידע מופלא האצור ב- 12 סלילי הדנ"א שלנו. למעשה, החיבור של הנפש לתודעה. הקונדליני כמו מפענח את הצפנים.

אבל האנרגיה לא תמיד זורמת בכל הצ'קרות, לרוב ישנן חסימות אנרגטיות אשר תוקעות את ההתפתחות האנרגטית של האדם ומכניסות את האנרגיה הזו ללופ. ולמעשה אפשר לראות הקבלה בין הזרימה של האנרגיה בצ'קרות לבין השוקים הנחוצים כדי להחיות את המערכת. גם מערכת הצ'קרות היא מעין רצף התפתחותי, למעשה מדובר בשלבים של התפתחות. גם במערכת זה השוק הוא שוק של מודעות. "המודעות בעצם עוזרת לחלק הנקבי המדוכא" (אנרגיה זו היא נקבית).

את הצ'קרות אפשר לחלק בגדול ל3 חלקים:

1. שתי הצ'קרות הראשונה והשנייה, הממוקמות מתחת לחגורה, וקשורות יותר אל הדם, מערכת ההישרדות הבסיסית, והאופן בו אנו מגיבים לעולם.

2. שלושת הצ'קרות הבאות- 3, 4,5- הממוקמות מעל החגורה ומתחת לראש, וקשורות אל היחס של האדם כלפי עצמו, הרגשות וכוח הרצון.

3. שתי הצ'קרות העליונות, השישית והשביעית, הממוקמות בראש. הן כבר פועלות באופן שאינו פרסונאלי וקשורות לתמות גבוהות יותר של אמת, אתיקה, אינטואיציה, אינטליגנציה רגשית, רוחניות וכו.

השוק הראשון של המודעות, כמו שהוא מוצג  בחוק האוקטאבה מכוון באמת לרמת היצר, שתי הצ'קרות התחתונות: האוכל, המין, הקשר עם השבט (החברה), מאבקי כוחות ושליטה. ללא שוק זה של מודעות האדם יוותר כלוא בכלא הצר ביותר של הקיום הבסיסי ביותר.

השוק השני של המודעות המוצג במודל הוא השוק שירומם את האדם אל תמצית הווייתו, מעל האספקטים הפרסונאליים. פה מדובר על מודעות לרגשות ולתכונות העיקריות של האדם, מודעות המאפשרת להשתחרר מהתקיעות בתוך האישיות.

ממש כשם שכל תו ותו הוא שלב הכרחי בטיפוס לאורך האוקטאבה, כך לא ניתן לדלג על שום מרכז אנרגטי בדרך לקומות העליונות, אחרת יישארו "סדקים ברצפה" אשר דרכם האנרגיה (קונדליני) תיפגע, תחלש. בריחה של אנרגיה ממרכזים אנרגטיים מובילה גם לתחלואות ברמה הפיזית גופנית.

מה בעצם אנחנו עושים כאן? אנחנו מנסים להכניס 7 לתוך 8 (אוקטאבה) וכדי שזה יעבוד טוב, אנחנו פשוט "דוחפים" את התו הראשון שהיה לנו שוב. האם באמת אנחנו מצפים שזה יעבוד? האם רק בגלל שנחזור על התו הראשון, נקבל משהו מושלם והרמוני? ממש לא. אם נשיר: דו-רה-מי-פה-סול-לה-סי וזהו, בלי הדו, זה ירגיש זיוף. אם נחזור לדו המקורי ההתחלתי,- נכנסנו לתוך הכלא, הלופ, הטבעת. אם לא- נרגיש שחסר שם את הסיום, שחסרה הפואנטה.

הסיום הנכון הוא לא סיום בעצם- הוא המספר שמונה– הקפיצה לרמה הבאה.

המספר 8 הוא מספר מאוד מיוחד. מעיד על צורת ספיראלה עולה ויורדת רוחנית. אין התחלה ואין סוף.

היכן מסתתר לו השמונה הזה?

אם להתייחס לספיראלה שמוצגת בציור דרך המוסיקה ניתן לראות איך מונצח האינסוף של האוקטאבה- שמונה צלילים, כשהאחרון הוא התו הראשון של האוקטאבה הבאה . בין הצליל הראשון לאחרון יש את כל קשת האפשרויות המוסיקליותוכך נוצרת תנועה זורמת ומחזורית.

הצורה הגנטית של הDNA- היא צורת 8. 8 ימי מילה, ברית בין האדם ואלוהיו. שמונת האברים של היוגה בדרך להארה, הספרה 8 מייצגת את המושג העתיק עוד מימי הרמס המצרי:

As Above So Below

על הספרה 8 בנוי המגן דוד וכל התפיסות העתיקות – יין -יאנג / פיסיקת הקוונטים

הספרה 8 מייצגת את האין סוף בתפיסות עתיקות

בגימטריה 8 הוא סך אותיות י ה ו ה. השמונה בקלפי הטרוט מסמל שהשואל יכול לעשות את הצעד. עכשיו השואל יכול לעבור משלב אחד בחייו לשלב אחר, טוב יותר וגדול יותר. וכך, כל אחד מקלפי השמונה יראה לנו במה השואל צריך להתמקד כדי שהמעבר אליו הוא שואף יצליח להתרחש. ובאמת,  "על ידי מודעות אתה יכול להעביר את זה מפאזה נמוכה לפאזה גבוהה – וזו אבולוציה." ואם להמשיך את האנלוגיה לעולם המוסיקה, מדובר בטרנספוזיציה.

בחלוקה של שלבי ההתפתחות של האוקטאבה לשתי פאזות, נקודת החלוקה תהייה בתו פה, בצ'קרה הרביעית.

ישנו יישום משולב של חוק האוקטאבה לבין פירמידת הצרכים של מסלאו. משהו מתרחש באמצע האוקטאבה שמקפיץ את הרמה לשלב הבא-  מה שקורה בשלב האבולוציוני הרביעי זה שהטרנספורמציה של להוציא את עצמך מהמרכז.

"מודעות לחוד, ומערכת אוטומטית לחוד הן שתי מערכות משוגעות. אין למודעות שום צידוק קיומי אם היא לא חלק ממערכת."  השוקים בחוק האוקטאבה בעצם מסמלים את הצורך בהחדרת מודעות למערכת. שני המקומות האלה – מודעות מנותקת מהמערכת, ומערכת מנותקת ממודעות הם שני מקומות פתולוגיים. ובהחלט בהחלט שני המקומות האלה הם מקומות משוגעים. קווי תפר רגישים מאוד. מערכת מנותקת ממודעות זהו המצב הנפוץ בקרב האנושות. מודעות שמנותקת מהמערכת מאפיינת  מצבים פתולוגיים כמו מחלות נפש/ רוח.

מתוך כל האנלוגיות, או השדות בהם חוק האוקטאבה מקבל ביטוי, עולה תחושה שהמציאות אינה אלא דגם מתמטי שנוצר כדי לתאר את התצפית. זו אולי המשמעות העמוקה ביותר של רעיון החדרת הצופה לתוך המערכת. הבנה עמוקה שהמציאות קיימת אצל האדם  בתפיסה. שהאופן בו המציאות נתפסת אצלו היא סובייקטיבית, והצופה הוא חלק מהשלם שהוא עצמי. לאחר שהוטמע, הוא החלק שמאפשר להתיר באופן מוחלט את לולאת חוסר המודעות כלפי 'העצמי'. וזו בדיוק הכוונה במשפט הבא: "הכלא הראשון, כלא של בדידים, השני, כלא של קבוצות. כדי להגיע למשהו שיהיה בשיא של עצמו צריך שני שוקים של מודעות.

ברמה העקרונית, הסכמטית, יש צופה שצריך לבדל את עצמו כדי להזריק לתוך המערכת דברים שהיא לא רואה מבחוץ. וכשהיא רואה את עצמה גם מבחוץ וגם מבפנים היא יכולה לעבור לשלב הבא."

מימד נוסף בחלוקת האוקטאבה הוא מהי מידת המודעות (לא מודע, חצי מודע ומודע). למשל ההתפתחות של עובר- תינוק וילד, וזוהי ללא ספק דוגמא לנושא הרחב יותר של מידת המודעות הקיימת בתהליך האבולוציה. זה נושא שניתן לפתח אותו לכיוון של אבולוציה- תודעה- גנטיקה. כלומר לנסות לברר איך כל זה מתחבר לגנטיקה….

———————-

מיה

פורסם בקטגוריה אודות התודעה, עם התגים , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *