שלושת המעגלים של דרך התודעה


למעשה דרך התודעה  (או כל דרך עבודה פנימית בבית ספר איזוטרי) בנויה בשלושה מעגלים:

א. המעגל הראשון, המעגל הפנימי הוא מעגל של אנשים שרוצים להתעורר תודעתית, לחיות חיים של תודעה ערה ולעזור לזה לקרות אצל אלה שהם פוטנציאלים לכך. זה המעגל האזוטרי. המעגל הזה עובד על המישור הנפשי-תודעתי. כאן המילים המרכזיות: הערת התודעה.
ב. המעגל שעוטף אותו הוא המעגל המזוטרי, וכאן קיימים אותם יחידים שזקוקים לתמיכה ולחיזוק על ידי הזנה מחומרי נפש שיש בדרך תודעה. כדי שיוכלו לחזור לעצמם, להחזיר את האמון שלהם בעצמם ובכך להשתקם באופן אישי, מבלי לעלות על דרך של הערת התודעה. המעגל הזה עובד על המישור הריגשי והנפשי. כאן אמפטיה היא המילה המרכזית.
ג. המעגל החיצוני, הוא המעגל האקסוטרי, והוא למעשה מהווה קורס של מאמני תודעה. ונועד לאמן מאמני תודעה. אנשים שמאמנים אנשי מקצוע ומנהלים שרוצים להפיק תועלת אישית מכך; לפתח את תודעתם, מבלי לעבור קפיצה קוואנטית של הערת התודעה. כלומר ליישם את התובנות של הדרך התודעה ברמה המכאנית, לא הדינמית. המעגל הזה עובד על המישור השיכלי-תודעתי. כאן המילים המרכזיות הן: אימון התודעה.
שני המעגלים החיצוניים עוטפים את המעגל הפנימי, את הגלעין ומשמשים בזאת מעין מסננת דרכה אנשים שיפלטו מן המעגלים הפנימיים יוכלו להמשיך באחד המעגלים החיצוניים. ואלה מבין אלה במעגלים החיצוניים שמוכשרים לכך ורוצים בזה, יכולים להתקדם למעגל הפנימי יותר.
המעגל הפנימי הוא בית ספר אזוטרי לכל דבר, שבו אנשים עוברים טרנספורמציה מבחינה זו שהם מעבירים את מרכז הכובד של חייהם הפנימיים מן הרמה הפסיכולוגית-חברתית, לרמה התודעתית-נפשית. במעגל השני, אנשים משתקמים מבחינה נפשית ופסיכולוגית, לצורך חייהם האישיים. ובמעגל השלישי אנשים לומדים לאמן אנשים שיוכלו לתפקד יותר טוב בעולם המקצועי, על ידי אימון התודעה.
לסיכום: בדרך התודעה ישנם כלים לאימון תודעתי של אנשים שרוצים לתפקד טוב יותר בעולם המקצועי, (המעגל החיצוני). וישנם גם כלים וידע לשיקום פסיכולוגי ואישי של אאוטסיידרים רגישים ומיוחדים שנשברו במפגש עם החברה האנושית (מעגל הביניים), אך המטרה העיקרית של הדרך התודעה היא להשקיע ביחיד הנושא בתוכו את הניצוץ התודעתי, כדי שיתרגם את אשר הוא מקבל בדרך התודעה לשם לצמיחה ומימוש הפוטנציאל התודעתי-נפשי הגלום בו.
בסופו של דבר המטרה שלשמה הוקמה הדרך התודעה היא להעיר תודעה של אלה שיש להם היכולת לעשות זאת.
מסביב לה שתי מטרות משנה: לעזור לאאוטסיידרים רגישים להחזיר לעצמם את האמון בעצמם. והמטרה היותר חיצונית: לעזור לאנשים המתפקדים בעולם העבודה להפיק מעצמם את המירב על ידי פיתוח כושרות תודעתיים.

גבריאל רעם, 2.3.2008
 

פורסם בקטגוריה אודות דרך התודעה, עם התגים , , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *